Online ingilizce eğitim yüz yüze eğitimlerden farksızdır

Online İngilizce eğitim yüz yüze derslerden farksızdır. Üstelik kimileri için çok daha verimli bir eğitim modeli olabilmektedir. Özellikle çalışan kesim için mesafe problemini ortadan kaldıran çevrimiçi İngilizce eğitim süreçleri bazı dezavantajları elimine eder.

Öğrenciler psikolojik baskıyı minimize eder

Eğitim kurumlarında, özellikle de yetişkin öğrencilerin büyük problemlerinden biri de sınıf içinde eğitmenle yüz yüze olmanın verdiği heyecan ve afallama durumu. Çoğunlukla bu süreç kısa süre içinde yerini alışkanlığa bırakıp normalleşse de da bazıları süreci biraz daha uzun zaman diliminde atlatıyor. Oysa ki çevrimiçi derslerde kişinin kendi evinde olmasının verdiği rahatlık bu süreci sadece bir kaç saatte atlatmasına yardımcı oluyor.

İyi bir iletişim kilit unsurdur

Ben kişisel olarak, dil eğitim süreçlerinde öğrencilerin temel problemlerinin, ister çevrimiçi ister yüzyüze, optimum düzeyde bir iletişim ile yüzde 90 çözülebileceğini düşünüyorum. Anlamaya engel olan en küçük pürüzlerin bile ortadan kaldırılması önemlidir. Evet dil eğitim sürecinde herşeyi anlamak veya beklendiği düzeyde anlamaya çalışmak bazı ayrıntılar veya kurallar için tartışılır ve görecelidir. Çünkü bazı detaylar zamanla anlaşılacaktır. Ancak, netlikle anlaşılması gereken ve net olan kurallar vardır. Dilin yapıtaşlarını medyadana getiren kurallar netlikle öğrenilmelidir.

Tam olarak ne demek istedim? Onlarca örnek sıralamak mümkün, ancak net örneklerden birini vermek istiyorum. Dil öğrenirken öğrenciler için özellikle en çok karıştırılan zaman present perfect tense konusu, zamanla anlaşılabilecek bir konuyken, diğer bir çok detay net anlaşılabilir ve kuralları çok nettir. Oysa ki bir çok öğrenci net olan kuralları dahi tam olarak öğrenmedigi için net olmayan kurallar da devreye girince kafa karışıklığı yaşayabilir. Bunları adım adım çözmek veya neleri zamana bırakmak gerektiğini iyi bir iletişimle çözebilirsiniz.

15 yıl bire bir eğitim uzmanlığı ve optimum kalitede ders deneyimi

Tüm detayları konuşarak çözebiliriz. Yabancı dil öğrenirken ihtiyacınız olan güvenebileceğiniz ve anladığınızın sağlamasını yapacak bir dil eğitmeni ise lütfen iletişime geçin.

https://harunguclu.com/online-ingilizce-egitim/

Bir Cevap Yazın