Hakkımda

Merhaba, ben noter yeminli tercüman ve Callan Method dil eğitmeni Harun Güçlü, Üniversiteden çok daha önce İngilizce eğitimimi tamamladığım için Üniversite eğitimi mi 2005’te Mersin Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünü okuyarak tamamlamayı kendi rızamla seçtim.

Mezuniyetimden sonra sonra yaklaşık iki yıl kadar yeminli tercüme şirketlerinde İngilizce, Fransızca projelerin yönetimi ve redaksiyon sorumlusu olarak ve bazı şirketlerin bünyesinde özel tercüman olarak görev aldım.

2007’de Bir İngilizce eğitim kurumunda, profesyonel hayatıma ve enerjik yaşam tarzıma daha uygun olan Callan Method İngilizce Eğitmeni olarak başladım. Callan Metodolojisiyle eğitim veren İngiltere Merkez ofise bağlı Lisanslı 2 özel eğitim kurumundan, bu Method ile ‘eğitim verme eğitimimi’ tamamladım. Ardından uluslararası geçerliliği olan, Türkiye’de MEB tarafınca onaylı Tesol diplomalı İngilizce öğretmenliği eğitimimi üstün başarı dereceleriyle tamamladım.

2021 itibariyle, birebir eğitimlerde 20 yıl Callan Method ile 14 yıl deneyimli olmakla birlikte halen bu yöntemle ders vermekteyim. Bunun yanı sıra yerli yabancı başka eğitmenlere de Callan Method ile İngilizce öğretme eğitimi verdim. Bu yöntemle eğitim vermek isteyen ve hali hazırda eğitim veren eğitmenler de yöntemle alakalı olarak iletişime geçebilirler.

Uluslararası geçerliliği olan, Tesol yetki belgemi https://onlinetesol.com/ adresinde hakkımızda sekmesinden veya Tesol doğrulama sunan diğer resmi sitelerden de kontrol edebilirsiniz.

İngilizce öğrenme ve öğretme süreci hakkında, bugüne kadar edindiğim deneyimler sonucu vardığım belli başlı fikir ve uygulanabilir yöntemleri ve küçük dokunuşları mümkün olduğunca paylaşmaya çalıştım. Englishturkiye.com blogumdaki kişisel gelişim ve İngilizce yazılarıma ulaşabilirsiniz

Callan Method Uzmanlığı

Özellikle uzmanı olduğum Callan Method; bilinen en hızlı İngilizce öğrenim yöntemi ve sistemlerinden biridir. 2006’dan 2007′ ye kadar yarı zamanlı, 2007 den sonra ise tam zamanlı olarak, bu yöntemle hem özel derslerde hem gurup derslerinde 100’lerce öğrenciye İngilizce eğitimi verdim.

Blogumda özellikle, öğrencilerde yabancı dil bilinci oluşturmaya özen gösterdiğim yazıların yanı sıra, İngilizce öğrenimindeki en temel problemleri ve kilit unsurları da dile getirdiğim diğer başlıklara göz atmayı unutmayınız.

İngilizce öğrenme sürecinize daha farklı bir yaklaşım ve  profesyonel destek için lütfen iletişime geçiniz.

Tüm öğrenci adaylarımıza başarılar dilerim.

 

4 thoughts on “Hakkımda”

Bir Cevap Yazın