Cambly ile İngilizce öğrenemezsiniz. Sadece pratik edebilirsiniz. Kritik hatalarınızın düzeltilmesi anadilinize hakim ve alanında uzman Türk eğitmenlerle mümkün olacaktır.

Cambly ile İngilizce konuşmaya hazırlanın

Merhaba değerli öğrenci adayları.
Son yıllarda Cambly ve benzeri İngilizce konuşma pratiği yapabileceğimiz bir çok çevrimiçi platform ortaya çıktı. Ve bu platformlar kişilerin İngilizce pratik yapmaları için muhteşem kaynaklar. Ancak bu kaynaklardan İngilizce öğrenebilmek maalesef sandığınız gibi değil.

Cambly İngilizcesi A2 ve üstü düzeyde öğrenciler için pratik yapabilecekleri bir websitesi platformudur. Ayrıca kağıt üstünde değil işitsel anlamda bu seviyede olmanız gerekmekte.

İngilizce bilginiz A2 – B2 bile olsa konuşma düzeyiniz veya konuşulan İngilizceyi anlama düzeyiniz de farklılıklar gösterecektir. Bir çok öğrenci adayının veya bu yazıyı okuyan öğrencilerin çoğunun temel problemi de budur. Kağıt üstündeki İngilizce ve duyduğunuz İngilizce başkadır. Cambly üstünden ders alıp hayal kırıklığına uğradıysanız sebebi kulağınızın buna aşina olmamasıdır. Yöntemimiz ile ilk 3 kitabı tamamladıktan sonra buna kesinlikle hazır olacaksınız.

İngilizceyi seslere aşina olmadan ve konuşmayı öğrenmeden konuşamazsınız

Lütfen dikkat! Cambly platformundaki pratik yapacağınız kişilerin hepsi öğretmen değil. Anadilleri İngilizce olan insanlar ve tek kelime Türkçe bilmelerini beklemeyin. Bu durumda hiç bir şey bilmeden bu insanlarla konuşamazsınız. Öğretmen adaylarının bazıları sadece boş vakitlerini değerlendirmek isteyen emekli kişi veya ev hanımları. Ve kesinlikle size temel cümle kurmak, temel düzeyde soru sormak için yeterli bilgiyi sağlayamazlar. Bazıları ise evet gerçekten öğretmen ama size yine İngilizce konuşarak bir şeyler öğretmeye çalışacaklar. Eğer İngilizce anlama ve konuşmada belli düzeye gelmemişseniz kamera karşısında cebelleşmekten başka bir şey yapamazsınız. Sıfır düzeydeyseniz veya kağıt üstünde A1, A2 veya B1 düzeyde bile işitsel sorunları bir profesyonel yardımıyla aşabilirsiniz.

İsabetli bir dil eğitim çözümü ile başlayın

Cambly ile İngilizce

İngilizceyi öğrenmek ne sanıldığı kadar kolaydır, ne de sanıldığı kadar zordur. Dildeki en kritik noktaların çoğunlukla üstünde durmadan öğrenilmiş bilgiler kontrolünüze geçmeden unutulur. Uzman bir eğitmen eksiğinizin ne olduğunu anında saptayacaktır. Dil öğrenme olgusunun dinamiklerini, parametrelerini ve izafi taraflarını sadece kendi dilinizdeki farkındalıkla çözebilirsiniz.

Dil eğitimi için uzmanlardan destek almanız ve sebatkar olmanız gerekir. Genel olarak bloglarımda çözüm odaklı dil eğitim modellerinden ve potansiyel öğrenci adaylarıma sunduğum çözümlerden bahsediyorum. Lütfen iletişime geçin. http://www.harunguclu.com/ingilizceyi-dogru-ingilizceyi-duyarak-ogrenin/

Bir Cevap Yazın