İngilizce deneme (demo) dersleri hakkında

Değerli öğrencim,

Deneme dersleri İngilizce seviyesi minimum A2 düzeyinde olan öğrenciler için geçerlidir. Hiç ingilizce bilmiyor veya A0 düzeyinde iseniz deneme dersi bir anlam teşkil etmez. Standart eğitim sürecine başlaması gerekir. En gerekli temeler derslerin bazıları burada https://englishturkiye.com/category/temel-dersler/

Lütfen dikkat; Sözel veya kağıt üstündeki İngilizce bilginizin A2 düzeyinde olması farklılık gösterse de, genel olarak deneme dersine katılmanız için yeterlidir. Çünkü bu seviyedeki bir öğrencinin neleri bilip neleri bilmediği beklentilerimiz arasındadır.

Deneme dersinde, bir öğrencinin temel soruları duyarak ayırt edebilmesi, anlaması ve tepki verebilme becerisi ölçülür. Öğrenci soruları duyamıyor, kelimeleri sözlü ortamda ayırt edemiyor veya anlamıyorsa, daha aşina olunan daha basit (A1 – A 0) sorularıyla öğrencinin işitsel aşinalığı sağlamak üzere kısa süreli bir revize yapılır.

B2 veya C1 düzeyinde genel İngilizce bilgisine hakim bir çok öğrencinin İngilizce duyma ve cümleleri anlayabilme beceresi de değişiklik gösterebilir. Bu durumda eğitimin senaryosu aynı şekilde ilerler. İlk hedef öğrenciyi asıl seviyesindeki soruları anlar hale getirmektir. Örneğin B2 düzeyindeki bir öğrenci bu seviyedeki soru yapılarını anlamıyorsa B1 düzeyindeki soruları deneriz. Yani, seviyeyi genel olarak öğrencinin en rahat anladığı seviyeye kadar indirebiliriz. Ancak unutulmamalıdır ki; Basit seviyede karmaşık cümleler ile ileri seviyelerdeki karmaşık cümleleri anlamak, anlayamamak veya bireysel olarak öğrencinin bunları kendi başına yapabilmesi vs tartışmaya açıktır. Keza dil eğitimi zaman alan karmaşık prensipler bütünüdür. Bu bağlamda tek başına demo dersi kesinlikle yeterli değildir ve bu sadece tanışma amaçlı olup ön iletişiminizi ölçmeniz beklenir.