Callan Method nedir

Hızlı İngilizce

Çok daha kısa sürede İngilizce öğrenin

Hızlı İngilizce

Callan Method İngilizce eğitim sistemleri arasında seçkin, hassas ve karmaşık bir  mühendislik örneğidir. Bol soru odaklı ve kullanımı çok akıcı olan İngiltere patentli bir dil öğrenme programıdır.

İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmek için zengin ve seçkin detaylarla dolu kompakt bir yöntem. İnatçı ve Kusursuz tekrar mantığıyla etkili bir dil öğrenme modeli. Bunu seveceğinize eminim.

Kısa sürede İngilizce öğreten zahmetsiz bir yöntem

Daha kısa sürede İngilizce öğrettiği belgelenmiştir!

İngilizce öğrenmek isteyip vakit sıkıntısı yaşayanlar için geliştirilen hızlı, etkili İngilizce öğrenme metotlarından biridir. Yöntemin çalışma prensibinde yazılı ev ödevleri gibi öğrenciyi sıkan ekstralar yok. Çünkü, gereken her şey derste öğrenip hemen uygulanır. Çok özel bir direk metot olan Hızı İngilizce yöntemi anadil öğrenme mantığının ögelerini içerir. Böylece, 100 saatlik bir programla bile öğrencinin İngilizce konuşma kurma beceresi itibar görür derecede artar.

Bol konuşmak ve bol tekrar kilit unsurdur

Bir dilin konuşularak öğrenildiğini en iyi şekilde ispatlayan Callan Method’un, İngilizceyi dörtte bir zamanda öğrettiği Uluslararası geçerliliği olan Cambridge Preliminary sınavları  ile ortaya konmuştur. Yöntemin başarılı olmasındaki kilit unsur, dil öğrenimine, mutasavver bir yaklaşım sunması ve öğrenci iştirakini maksimum seviyede tutmak için gösterdiği kararlılıktır. Sonuç olarak yöntemle ders alan bir öğrenci hiç duymadığı kadar çok İngilizce soru ile karşılaşır. Çünkü, öğrencinin otomatikleşmiş bir tepkimeye ulaşmasını sağlamanın en etkili yolu budur. Sürekli iletişim…

Callan Method yöntemi nasıl sonuç alır?

Callan Method ile karşınızda size İngilizce konuşturmaya hazır ve istekli bir eğitmen olacak. Ders boyunca sürekli sizi konuşmaya teşvik eden bir uzmanla muhatapsınız! Yöntemin konuşma ağırlıklı ilerleyişi öğrenciye akılda kalıcı bir şekilde sürekli yeni kelime bilgisi verir. Ayrıca, method size İngilizcenin gramerini, muhteşem  sistematiği sayesinde öylesine doğal bir süreçte öğretir ki, bu anadilimizi öğrenirken edindiğimiz gramer yapısıyla neredeyse aynıdır. Çünkü anadilinizi böyle öğrendiniz.

Doğal bir dil öğrenme modeli

Türkçeyi öğrenirken, gramer bilgisi için ayrı bir efor sarf etmediğiniz gibi, İngilizce gramer bilgisi için de ayrı bir efor sarf etmeyeceksiniz. Diğer yöntemlerin sıkıcı ve anlaması zor gramer yapısını Callan Method öğrencisi, kısmen farkında olmadan öğrenir. Sorular öğrenciye ivedi ve sözlü bir şekilde sorulduğundan, gramer derslerinin sıkıcılığı, Callan Method ile son derece keyiflidir. Çünkü Method gramere vurgu yapmaz ve bunun doğal dil sürecinde öğrenildiğini savunur!

Callan Method yöntemi öğrenciye yüzlerce farklı sorular sorar.

Yöntem en temel şu şekilde tanımlanır: Yöntem eğitmeni soruları sorar ve öğrenci onayına bırakır. Öğrencinin evet hayır onayının ardından cevap, eğitmen eşliğinde tekrarlanır.

Callan Method derslerinde öğrenciye sürekli yeni kelime veya kelime grupları verilir. Hemen ardından bu kelimelerin içinde olduğu sorular mutlak Yes or No onayıyla ilerler. Derslerde kesinlikle (istisnalar hariç) free conversation (serbest konuşma ) yapılmaz. Böylece öğrencinin yanlış cümle kurma ihtimali sıfıra iner. Süreç kusursuz İngilizce cümle yapılarıyla devam eder. (Free conversation seviyesine gelmiş öğrenci bu yaklaşımdan muaftır. Yöntemin ileri aşamalarında uzun cümle analizlerine başlar.)

Callan Method yöntemi toplamda 12 kitap ve dinleme CD setinden ibarettir. Bütün bu etaplar en temel düzeyden en ileri seviye aralığını içerir. Alttaki ilk resimde Callan method kitaplarının hangi sevşyelere takabül ettiğine bakabilirsiniz

callan method
Callan Method kitaplarının teknik olarak seviyeleri
callan method

Callan Method yöntemini tercih etmeniz için nedeniniz çok

Tek kelime İngilizce bilmiyor olsanız bile ilk dersten itibaren İngilizceyi anlayarak konuşmaya başlarsınız.

Dil öğrenmek için birçok kurs ve birçok yöntem vardır. Dolayısıyla bu yöntemlerin çoğuyla sonuç elde edebilirsiniz. Ancak karmaşık kelime ve gramer çalışmaları fazla söz hakkına sahip olmadığınız konuşma sınıfları demektir! Böylece daha uzun bir zamana ihtiyaç duyarsınız. Bu zaman zarfında da ne öğrenilen kelimeler gerektiği gibi pekiştirilir ne de gramer bilgisi akılda kalır. Sonuç ise kontrolü sizde olmayan yarı unutulmuş pasif bir dil yapısıdır. Çünkü öğrenilenlerin kalıcı olması o bilgiyi pratik etmekten geçer. Yani öğrendiğiniz her şey kağıt üstündeydi ve orada kaldı.

Ancak öğrenebilme yeteneğinizi Callan Method ile birleştirmek sonuca varmak için daha etkilidir. Çünkü dil öğrenmede en etkili yöntem o dili konuşmaktır. Callan Method sayesinde tek kelime İngilizce bilmiyor olsanız bile ilk dersten itibaren İngilizceyi (çok büyük oranda) anlayarak konuşmaya başlarsınız. Bir dili hemen ilk derste anlamak size imkansız mı geliyor? İlk 6 saatlik dersinizle bunu yapabileceğiniz göreceksiniz. Üstelik önce eğitimin al sonra avantajıyla.

İngilizce öğrenmeye hazır mısınız? O halde gün alın 

İngilizce öğreniyor, özel bir kurs arıyor veya eğitim modelinizi yepyeni, çok orijinal ve olağanüstü prensipler bütünü bir sistemle değiştirmek istiyorsanız bu işte başarılı olmayı seçmişsiniz demektir. Söz konusu eğitimse, eldekiyle asla yetinmeyen, yeni ve işe yarar yöntemlere şans verenler daima başarılı olur! İngilizceyi veya herhangi bir yabancı dili öğrenmenin yolu öncelikle kararlı olmaktır. Başaranlar ne yapmış olabilir ki? Başlamak başarmanın yarısıdır deyimi bu bağlamda kesinlikle yanlış bir tanı değil. İngilizce eğitimini etkili bir metodoloji ile hayatınızın parçası haline getirin ve gerisini zamana bırakın.

Blogumda Callan Method yöntemi ile alakalı diğer yazılarıma da ulaşabilirsiniz. Ayrıca farkındalık yaratması adına, yabancı dil öğrenimiyle alakalı edindiğim bütün bilgi birikimini farklı başlıklar altında aktarmaya çalıştığım englishturkiye.com blogumu da ziyaret edebilirsiniz. Okuduğunuzda kendi öğrenim sürecinizden çıkarımlar yapabileceğiniz bir çok detayı yeniden hatırlayacaksınız.

One thought on “Callan Method nedir”

Bir Cevap Yazın