Adana İngilizce özel ders – Tesol Certified

Adana, İngilizce özel ders talebinin yoğun olduğu İstanbul’daki gibi sektörlerin hızla geliştiği bir şehir. Bu gelişme yabancı dil gerekliliğini de beraberinde getiriyor. Lakin Adana’da İngilizce özel ders almak isteyen öğrenciler alanında uzman bireysel öğretmene erişim konusunda İstanbul kadar avantajlı değil. Öte yandan, Adana’da öğrencinin yabancı dili pratik edebileceği yabancılarla karşılaşma ihtimali de düşük. Oysaki İstanbul’un merkezi kesimlerinde hem turistik amaçlı hem de iş amaçlı seyahat eden Avrupa milletlerinden insanlarla karşılaşma ihtimali daha yüksek. Çünkü bilindiği üzere İstanbul ülkemizdeki yabancı yatırımı en çok alan şehirlerden bir tanesi. İstanbul’un turistik bölgelerindeki bu sirkülasyon öğrenci adayları için az da olsa bir konuşma deneyimidir. Özellikle sultan Ahmet civarında bir yabancının size bir yerleri sorma ihtimali olasılıklar dahilindedir. Lakin Adana bu açıdan bakınca çok şanslı bir bölge değil. Adana’da bir zamanlar yerel halkın Amerikalılarla etkileşime girebildiği İncirlik vardı. Ancak günümüzde İncirlik eskisi kadar faal değil.

İngilizce özel ders sektöründe 90’lar Adanası

Bildiğiniz üzere 90’lı yıllarda İncirlik Amerikan hava üssünde çalışan bir çok Amerikalı hem Adananın merkezi muhitlerinde ve özellikle de İncirlik kasabasının içinde bir hayli sosyal bir şekilde yaşarlardı. O dönemlerde Adana’dan bir çok öğrenci bu Amerikalı vatandaşlardan özel İngilizce dersi talep edebiliyordu. Çünkü İncirlikte çalışan Amerikan vatandaşlarının kolejlerde veya Adana’daki İngilizce özel ders veren kurslarda çalıştığını görürdük. Ayrıca o dönemlerde halkın içinde yaşayan Amerikalı bir kesim vardı ve bu, İngilizce pratik etmek isteyen öğrenciler için önemli bir avantajdı.

Çocukluğumdan hatırlıyorum; Bizim incirlikteki bir akrabamızın komşuları da Amerikalıydı. 90’lı yıllarda İncirlik kasabasına gittiğiniz zaman sokakların tıpkı turistik bölgelerdeki gibi Amerikalılarla dolu olduğunu görürdünüz. Klüpler barlar mağazalar her yerde Amerikalılar vardı. Biz, öğrenci olduğumuz o yaşlarda sırf Amerikalılarla konuşmak ve sosyalleşmek için İncirliğe giderdik. Ancak siyası ve politik bir çok olaydan sonra çoğunlukla güvenlik gerekçesiyle Amerikalılar sivil halk arasından çok büyük oranda ayrıldı. E tabi bir dönemler benim gibi şanslı olanlar için var olan bu sosyal etkileşim şansı maalesef yeni nesil için yok. 90’larda Adana’da yaşamış çoğu kişi için İncirlik küçük Amerika’ydı. Amerikalılar uzun süre orada yaşadıkları için İncirlikte yaşayan bir çok esnaf da iyi düzeyde İngilizce öğrenmiştir. O dönemler Adana’da İngilizce özel ders çok talep ediliyordu çünkü herkes incirlikte bir işe girmek isterdi. Yani bir zamanların Adanasında, İncirlik İngilizce öğrenenler için gerçekten iyi bir etkileşim noktasıydı.

Günümüzde farklı olasılıklar var

Tabi devir değişiyor ve artık yüz yüze olmasa da, İngilizce konuşmak için çok daha fazla aracı uygulama var. Öte yandan kurslarda da yabancı hocalar var lakin çoğunluğu İngiliz veya Amerikalı değiller. Afrika veya başka üçüncü dünya ülkelerinden olan bu yabancı eğitmenlerle de İngilizce pratik yapabilirsiniz elbette. Ancak bazı kurslarda gördüğümüz yabancıların öğretmenlikle alakası yok. Sadece yabancı oldukları için kursu daha cazip göstermek için bir strateji bu. Mantık açısından ok ancak profesyoneller için yeterli bir çözüm değil.

İngilizce özel ders talebiniz için profesyonel destek

Sunduğum optimum çözümlerle bugüne kadar ki en etkili İngilizce özel dersinizi alacağınızı garanti ederim. Son 15 yıldır İstanbul ve Adana arasında eğitim talebine göre şehir değişikliği yapıyorum. Haziran 2020 itibariyle Adana bölgesinde Adana’da İngilizce özel ders arayan öğrencilerim için eşsiz bir dil öğrenme modeli ile eğitim vermekteyim.

Adana’da Callan Method ile profesyonel eğitim

İngilizce eğitiminiz için Callan Method’un müthiş istikrarlı, tetikleyici ve sezgisel bir dil öğrenimi sunan modellemesi ile ilk dersten itibaren konuşarak ve anlayarak ilerler yöntemin diğerlerine kıyasen ne derece farklı olduğunu bizzat deneyimleyebilirsiniz

İyi bir dil eğitim modelinde olması gereken her şey Callan Method’un yapıtaşlarını oluşturuyor. Olmazsa olmazlardan oluşan bir İngilizce öğrenme yöntemi.
İyi bir eğitmen ve öğrenci ilişkisi, öğrenciye ivme kazandıracak önemli bir faktördür. Birebir eğitimde 14 yıllık deneyimim ile kafanıza takılan her şeyi birlikte çözebiliriz.

Dil eğitimi strateji işidir

  • Sıfır seviyeden en ileri düzeye. Sağlam ve istikrarlı bir başlangıç.
  • Bir dilde ana hattı oluşturmak için gereken her şey Callan Method ile sözel olarak aşama aşama ilerler.

Doğru başlangıç bir seçimdir

Başlangıcı doğru yapmak, dil eğitiminin geleceğini belirler. Callan Method ile İngilizce dil eğitiminiz için en doğru başlangıcı yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Başarı, sonuç değil, sürecin başlangıcıdır

Başarı, bir garanti değildir, olmamalıdır ve farklı dinamiklerin bütünüdür. Bizim için başarı; Doğru adımlar atıldıktan sonra gelmemesi için hiç bir nedenimizin olmadığı ve deneyimlerimizle edindiğimiz çıkarımdır. Ve basitçe başarı sadece yeni bir başlangıçtır.