100 saat deyip geçmeyin, haftada 6 saatten 3 ayda tamamlanır

100 saatte İngilizce öğrenmek dediğimiz zaman, genel olarak öğrencilerin aklına çok çok kısa bir zaman dilimi gelmektedir. Lakin deneyimlerime istinaden konuşmak gerekirse, özel ders almak isteyen öğrenciler genelde haftada 4 saat ders almayı tercih etmektedir. Bu şekilde bir katılım ile 100 saati 6 ila 7 ayda tamamlarsınız… Bunu haftada 2 şer saat aldığınızda ise 1 yılda tamamlayabilirsiniz.

Callan Method ile 100 saatte, İngilizce seviyeniz itibar edilir bir şekilde gelişecektir

Merhaba arkadaşlar Ben Callan Method özel ders uzmanı Harun Hoca, Başlıkta bahsi geçen 100 saat, sadece ingilizce özel ders desteği ve Callan Metot baz alınarak öne sürülen ve deneyimlerimiz sonucu %85 ve %95 başarı oranı üzerinden genellediğimiz bir süreçtir. Bir önceki yazımda sadece 10 saatte Callan Method’un anlama düzeyinizi nasıl geliştirdiğinden bahsetmiştim. (buradan yazıya ulaşabilirsiniz) 100 saatlik ders desteği ile çok daha ileri seviyelere gelip ingilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

100 saatte İngilizce öğrenilir mi? Kaç saatte İngilizce öğrenebilirim?

İngilizce özel ders eğitmeni olarak, sizlere Callan Method’ ile alakalı bilmeniz gereken eşsiz detaylardan bahsetmek istiyorum. Callan Method kusursuz bir öğretim şeklini, en hassas kilit noktalarını hedef alarak, yazılı ama basit, karmaşık ama anlaması kolay bir sisteme dökmüş ve doğal dil öğrenme yeteneklerini tetikleyerek kalıcı ve etkili İngilizce öğrenme konseptine dönüştürmüştür. İngilizceyi bugüne kadar gördüğünüz bütün yöntemlerden farklı olarak öğreten Callan Method canlı bir İngilizce öğrenme metodudur. Callan Method’un sloganın ”4/1 zamanda İngilizce” şeklinde olması kesinlikle bir tesadüf değildir. 100 saatte İngilizce konuşmaya başlamak, Callan Metot ile kesinlikle mümkün. Öylesine çok soru ile karşılaşarak İngilizce öğreniyorsunuz ki, anlamaya istem dışı konsantre olmuş zihin açıklığı ile, sürekli eklenerek, tekrarlanarak ve çoğalarak cümle öbeklerine dönen kelimeler, bir merdiven çıkarcasına bazen hızlı, bazende yavaş tempoyla dilin matriksi oluşturularak öğrenilir.

Klasik yöntemler ile İngilizce kelime öğrenmek, çoğu İngilizce kursunda temel olarak yoğunlaşılan kilit noktadır. Lakin bu bağlamda, kullanılan yöntem, bu kelimeleri cümle içinde ve sürekli tekrarla kullanacak kadar zaman sunmaz. Bu sebeple, ne sağlıklı ve kalıcı kelimeler nede kendine güvenle konuşma yeteneği sağlanamamaktadır. Callan Metot ile 100 saatte elde edebileceğiniz İngilizce düzeyi başka yöntemlerde ancak ve ancak 400 – 500 saat aralığında elde edilebilir.

10 dakikalık dinleme sizin için ödev sayılmazsa Callan Method ile ev ödevi derdi yok diyebiliriz

Callan Metot ev ödevi gerektirmeyen bir modeldir. Lakin bu hiç ama hiç ödev olmadığı anlamına gelmez. Fakat Callan Method uzmanı olarak; Callan Method ödevlerinin diğer yöntemlerle kıyaslayınca maksimum 15- 20 dakikalık bir dinlemeyi şart koşmasını ödev olarak nitelendirmiyorum. 100 saat 50 saat veya 25 saatlik paket programlar sunduğumuz öğrencilerimize, bu saatlerini haftalık minimum 4, maksimum 8 saat saatlik dersler şeklinde verebiliyoruz.(yoğunluğa göre değişebilir) 

Genellemeye bakınca haftada 5- 6  saatlik ders şeklinde bir eğitim tablosu ortaya çıkıyor. Elbette bu ders saatlerini kişinin ihtiyacı ve amacı doğrultusunda sunmakla birlikte bahsi gecen saatler değişiklik gösterebiliyor ve en popüler tanışma paketlerimizi temsil ediyor. Asıl konumuza dönüp İngilizce eğitiminiz için haftada 4 saat ders aldığınızı varsayalım. Bu 4 saatlik programı pazartesi ve çarşamba günleri aldığınızı farz edelim. Pazartesi iki saatlik dersin ardından Çarşamba gününe kadar tek yapmanız gereken sadece 10 – 15 dakikalık dakikalık dinlemedir. Ve bu yöntemin şart koştuğu minimum sınırdır.  Siz daha fazla dinlemek isterseniz elbette sonuç yine katlanarak size dönecektir.  Toplamda ise haftada 20 – 30 dakikalık dinleme ödevi İngilizce eğitim sürecinizde ödev denemeyecek kadar azdır.  İşin aslı şudur: Callan Metot ile her şey sınıfta öğrenilir ve uygulanır.

Callan Metot sistemini daha yakından tanımak için, kitap içindeki bazı soruları örneklerle gösterdiğim  aşağıdaki yazıma ulaşmanızı tavsiye ederim

Sadece YES or NO diyerek ingilizce öğrenin!

One comment

  1. Harun Hocam merhaba, bir kac gundur callan sistemini arastiriyorum, gerek yazilariniz, gerekse youtube’ ta izledigim videonuz beni oldukca etkiledi, Ankarada beni yonlendirebileceginiz iyi bir callan egitmeni varmi, cunku internette gerek bu konudaki olumsuz yorumlar gerekse bilgi kirliligi dogru hedefi bulmamda beni oldukca zorluyor.
    Tesekkurler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir