100 saatte ingilizce Callan Metot ile mümkün

100 saat deyip geçmeyin 1 yıllık bir eğitimdir

100 saatte İngilizce öğrenmek dediğimiz zaman, genel olarak öğrencilerin aklına çok çok kısa bir zaman dilimi gelmektedir. Ancak şu detaya dikkat bu süre akademik İngilizce seviyesi değil genel İngilizceyi öğrenmeniz için ön görülen süredir. Haftada 2 saat ders alarak tamamlamanız 1 yıl sürer. Haftada 4 saat alırsanız 6 ayda biter.

Callan Method ile 100 saatte, İngilizce seviyeniz itibar edilir bir şekilde gelişecektir

Bahsi geçen 100 saat, sadece birebir, İngilizce özel ders desteği ve Callan Metot baz alınarak öne sürülen ve deneyimlerimiz sonucu %85 ve %95 başarı oranı üzerinden genellediğimiz bir süreçtir. 100 saatlik ders desteği ile genel İngilizce eğitiminin çoğunu ve en önemli bir çok İngilizce tense’leri öğrenebilirsiniz.

100 saatte İngilizce öğrenilir mi? Kaç saatte İngilizce öğrenebilirim?

İngilizce özel ders eğitmeni olarak, sizlere Callan Method ile alakalı bilmeniz gereken tüm detaylara bir çok yazımda değindim. Callan Method İngiliz dilinin en hassas kilit noktalarını hedef alarak, yazılı ama basit, karmaşık ama anlaması kolay bir sisteme dökmüş ve doğal dil öğrenme yeteneklerini tetikleyerek kalıcı ve etkili İngilizce öğrenme konseptine dönüştürmüştür. İngilizceyi bugüne kadar gördüğünüz bütün yöntemlerden farklı olarak öğreten Callan Method canlı bir İngilizce öğrenme metodudur. Callan Method’un sloganın ”4/1 zamanda İngilizce” şeklinde olması kesinlikle bir tesadüf değildir. 100 saatte İngilizce konuşmaya başlamak, Callan Metot ile kesinlikle mümkün. Öylesine çok soru ile karşılaşarak İngilizce öğreniyorsunuz ki, anlamaya istem dışı konsantre olmuş zihin ile, sürekli eklenerek, tekrarlanarak ve çoğalarak cümle öbeklerine dönen kelimeler, bir merdiven çıkarcasına bazen hızlı, bazen de yavaş tempoyla dilin matriksi oluşturularak öğrenilir.

Çoğu İngilizce kursunda temel olarak yoğunlaşılan kilit nokta kelime öğretimidir. Lakin bu bağlamda, kullanılan yöntem, bu kelimeleri cümle içinde ve sürekli tekrarla kullanacak kadar zaman sunmaz. Bu sebeple, ne sağlıklı ve kalıcı kelimeler ne de kendine güvenle konuşma yeteneği sağlanamamaktadır. Callan Metot ile 100 saatte elde edebileceğiniz İngilizce düzeyi başka yöntemlerde ortalama 400 saat aralığında elde edilebilir.

10 dakikalık dinleme sizin için ödev sayılmazsa Callan Method ile ev ödevi derdi yok diyebiliriz

Callan Metot ev ödevi gerektirmeyen bir modeldir. Lakin bu hiç ama hiç ödev olmadığı anlamına gelmez. Callan Method uzmanı olarak; Callan Method ödevlerinin diğer yöntemlerle kıyaslayınca maksimum 10- 15 dakikalık bir dinlemeyi şart koşmasını ödev olarak nitelendirmiyorum.

Genellemeye bakınca haftada 5- 6  saatlik ders şeklinde bir eğitim tablosu ortaya çıkıyor. Elbette bu ders saatlerini kişinin ihtiyacı ve amacı doğrultusunda sunmakla birlikte bahsi gecen saatler değişiklik gösterebiliyor ve en popüler tanışma paketlerimizi temsil ediyor. Asıl konumuza dönüp İngilizce eğitiminiz için haftada 4 saat ders aldığınızı varsayalım. Bu 4 saatlik programı pazartesi ve çarşamba günleri aldığınızı farz edelim. Pazartesi iki saatlik dersin ardından Çarşamba gününe kadar tek yapmanız gereken sadece 10 – 15 dakikalık dakikalık dinlemedir. Ve bu yöntemin şart koştuğu minimum sınırdır.  Siz daha fazla dinlemek isterseniz elbette sonuç yine katlanarak size dönecektir.  Toplamda ise haftada 20 – 30 dakikalık dinleme ödevi İngilizce eğitim sürecinizde ödev denemeyecek kadar azdır.  İşin aslı şudur: Callan Metot ile her şey sınıfta öğrenilir ve uygulanır.

Callan Metot sistemini daha yakından tanımak için, kitap içindeki bazı soruları örneklerle gösterdiğim  aşağıdaki yazıma ulaşmanızı tavsiye ederim

Sadece YES or NO diyerek ingilizce öğrenin!

One thought on “100 saatte ingilizce Callan Metot ile mümkün”

  1. Harun Hocam merhaba, bir kac gundur callan sistemini arastiriyorum, gerek yazilariniz, gerekse youtube’ ta izledigim videonuz beni oldukca etkiledi, Ankarada beni yonlendirebileceginiz iyi bir callan egitmeni varmi, cunku internette gerek bu konudaki olumsuz yorumlar gerekse bilgi kirliligi dogru hedefi bulmamda beni oldukca zorluyor.
    Tesekkurler

Bir Cevap Yazın