İngilizce özel ders teknikleri ne kadar etkilidir?

ingilizce özel ders teknikleri

İngilizce özel ders teknikleri ne kadar etkili? Dersin özel olması için birebir olması yeter mi ?

İngilizce özel ders
ingilizce özel ders içeriği nasıl olmalı

İngilizce özel ders teknikleri ile İngilizce öğrenmek isteyen öğrenci arkadaşlarımıza tavsiye niteliğinde olabilecek  bu yazımızı lütfen dikkatle okuyunuz.

Bir çok öğrenci toplu sınıf derslerinden sonuç alamamak veya istedikleri düzeye gelememekten ötürü, haklı olarak birebir ders veren eğitim kurumlarından destek alıyor veya dışarıdan özel hocalarla çalışıyorlar. Ancak aylarca ingilizce özel ders alıp sonuca varamayan öğrencilerimizde oldu. Lütfen bu noktada anlatmaya çalıştığımız bazı ayrıntılara dikkat ediniz. Bugüne kadar eğitim alıp da hiç bir şey öğrenmediniz demiyoruz. Zaten sürekli ve düzenli bir eğitim aldığı halde ‘ingilizce öğrenememek’ diye bir durum söz konusu olamaz! Bu bağlamda sonuca veya istediği düzeye gelemeyen öğrencilerden bahsettiğimizi unutmayınız. Tamda burada altını çizmek istediğimiz konu devreye giriyor. Sonucu almak nedir ? Veya istenilen düzey nedir ? Elbette ingilizce konuşabilmek ve zamanla daha akıcı bir hale gelebilmek bütün öğrencilerimizin tek beklentisidir!

İngilizceyi herhangi bir kursta öğrenebilirsiniz ama onu konuşmayı değil!

İngilizce özel ders
ingilizce özel ders sürecinde uzman destek

Daha önce ingilizce öğrenmek ve konuşmak aynı şeymidir başlıklı yazımızda ingilizce öğreniminin sıradan bir şekilde herhangi bir kursta veya İngilizce özel ders teknikleri ile öğrenilebilecek bir bilgi birikimi olduğundan az çok bahsetmiştik. Ancak ingilizce konuşmak maalesef kelimeleri öğrenmek veya gramer kurallarının bütününe hakim olmakla eş zamanlı gelişen bir olgu değildir.

Spor yapmaya başlamadan önce, vücudunuzu şekle sokmak için hangi spor aletlerini ne kadar süre kullanmak gerektiğini mutlaka biliyorsunuzdur. Düzenli egzersiz ve sırılsıklam terlemeden ne göbeğinizden kurtulabilirsiniz nede istediğiniz forma girebilirsiniz. Spor aletlerini tanımak hangisinin hangi tür kasları çalıştırdığını bilmek düzgün bir fiziğe sahip olmak için yeterli olmuyor. Aynı şekilde İngilizce öğrenirken yeterli konuşma egzersizi yapmayınca da sonuca varmak zor oluyor. Bunun yanı sıra pratik etmenizi gerektiren birikmiş pasif bilgi de zamanla unutuluyor. Bu yüzden, konuşmayı öğrenmek İngilizceyi öğrenmekten çok daha sonra gelişen bir yetidir.

İngilizce özel ders işin sırrı değildir! Özel dersteki yöntemin özel olması gerekir!

İngilizce özel ders
Özel İngilizce Dersi Ne kadar Etkilidir

Peki ingilizce özel ders teknikleri ne kadar etkilidir ? Öncelikle şunu belirtmek gerekir; standart bir yöntemin uygulandığı İngilizce özel ders teknikleri ile ders alıyorsanız, bunun 5 – 10 kişilik sınıf ortamında aldığınız derslerden bir farkı olmadığını bilmenizi isteriz. Ancak Callan Method gibi yoğun konuşma ağırlıklı bir yöntem tercih ediyorsanız durum tamamen lehinize dönüşür.   Callan Method’u daha önce duymadıysanız mutlaka sitemizi ayrıntılı olarak inceleyiniz.

Callan Method özel ders olarak birebir uygulandığında, inanılmaz derecede etkili sonuçlar vermektedir. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan bu yöntemin yeterli sayıda yetkin hocası maalesef çok yok! Öğretilmesi ve uygulaması kolay olduğu için kısa sürede her ingilizce hocasının uygulayabileceği iddia edilir. Ancak durum kesinlikle böyle değildir. Yetkin bir hocadan alacağınız ders ile bu işte yeni olan hocalardan alacağınız ders arasında çok fark olacaktır. Yetkin bir hoca Callan Method’u uygularken tamamen öğrenci üzerinde kontrol sağlayabilmeli %100 iletişim kurabilmelidir.  Callan Method doğru kullanıldığı sürece en iyi sonucu veren tek yöntemdir!

Motivasyonun her öğrenim sürecinde ne derece etkili olduğunu lütfen unutmayınız. Uzman bir hocanın sınıf ortamında öğrenciyi motive etme, programlama ve tetikleme gücününün, İngilizce konuşabilme sürecinizde ne derece etkili olabileceğini asla göz ardı etmeyiniz.

Nasıl ingilizce öğrenilir veya ingilizce düşünmek mümkün müdür gibi başlıklara göz atmayı unutmayınız.

4 thoughts on “İngilizce özel ders teknikleri ne kadar etkilidir?”

Bir Cevap Yazın