Online İngilizce eğitim fiyatları ve bilmeniz gerekenler

Online İngilizce eğitim kursları Co-vid 19 sonrası eğitimde yeni bir algı

Online İngilizce eğitim son bir kaç yıldır pandemiden ötürü, İngilizce öğrenmek isteyenlerin öncelikli tercihi oldu. Aslında pandemi gerekçesiyle daha da popülerleşen online eğitim anlayışı son 15 yıldan bu yana en az sınıf eğitimleri kadar etkin olarak varlığını sürdürmekte. Bir çok öğrenci Online ortamda üniversite eğitimi de dahil olmak üzere değişik eğitim modellerini tamamlamıştır. Yanı kısaca, Amerika ve Avrupa’daki üniversitelerden online ortamda dahi mezun olabilirsiniz. Bu eğitim anlayışı bizim ülkemizde de gittikçe popülerleşti. Covid sürecindeki çaresizlik online eğitimleri daha da belirginleştirdi.

Küçük bir detay; Yabancı dil eğitimi, online eğitim modelleri arasında en az talep gören eğitim modeliydi. Çünkü algı bazında online eğitim çoğunlukla akademik eğitimler kapsamıyla sınırlıydı. Ancak pandemi online İngilizce eğitim modellerine olan talebi de artırdı. Yani genel olarak çevrim içi eğitim hep vardı. Lakin pandemi, çevrimiçi eğitimlerin ve özellikle de dil eğitimlerinin online olarak öğretilmesini daha da popülerleştirdi. Çevrim içi uygulamaların sunduğu olanaklarla online İngilizce eğitim, yüz yüze dersler kadar sağlıklı ve revaçta. Ayrıca ulaşım sorununun ortadan kalkmasından ötürü daha pratik ve yüz yüze derslere kıyasen daha ekonomik. Öte yandan dil eğitiminin haricinde online alabileceğiniz yüzlerce kurs söz konusu bunu da hatırlatmak isterim.

Online veya yüz yüze dil eğitimde eğitmen ve iletişim faktörü çok önemli

Değerli öğrenci adaylarım; İngilizce eğitimi, online eğitim platformlarında ticareti en çok yapılan çevrim içi eğitimlerin başında geliyor. Son 2 yıldır, İngilizcenin anadil olmadığı ülkelerde online İngilizce eğitim platformları popüler oldu. Bu platformlar yüksek bütçeli reklamlarla binlerce öğrencinin dikkatini çekti. Fakat bu platformların çoğunluğu alanında yetkin olmayan, ana dili İngilizce olan veya olmayan, yani sadece İngilizce bilen amatör eğitmenlerle çalışmaktaydı. Elbette bu platformdaki bütün eğitmenler için konuşmuyorum ancak büyük çoğunluğu hiç veya az deneyimli kişilerdi. Nadir bulunan yetkin eğitmenlerin programları da sürekli dolu.

Online İngilizce eğitim birebir yüz yüze eğitimden farksızdır. Ancak amatör eğitmenlerle profesyonel eğitmenler arasında emin olun sonucu sizi etkileyecek çok fark olacaktır. Yani, eğitim sektöründe yıllarını harcamış bir eğitmenden ders almakla bir kaç ayda İngilizce öğretmeni olmuş veya yeni mezun olmuş birinden ders almak emin olun çok farklı bir deneyimdir. Online İngilizce eğitim vererek para kazanmak isteyen bir çok Amerikalı, Avrupalı veya İngilizce bilen ama eğitmen olmayan adaylar bu platformlarda eğitmen oldular. İngilizce bilen herkes size İngilizce öğretemez. Birilerinin ana dilinin İngilizce olması size İngilizce öğretebileceğinin garantisi değildir. Aracı online platformlar ise sadece birer aracıdır ve Eğitmenlerin kalitesini tam olarak garanti edemezler. En bilinen bir çok online platform dahi, henüz yakın zamanda, İngilizce öğretmeni olarak başvuranlardan Tesol Celta vb. gibi yetkinlik belgesi talep etmeye başladı. Yani ilk başlarda durum daha vahimdi ama şimdi bir nebze daha iyi.

Online İngilizce ortamları kabaca şu şekilde çalışır

Online İngilizce eğitim ortamlarında siz, bir deneme dersinden sonra toplu eğitim alırsınız. Ve ne kadar çok ders alırsanız ders birim ücreti de bir o kadar indirimli olur. Alabileceğiniz en uygun ders ücreti 140 TL civarında ve bunu da sadece yıllık peşin ödeme yaparak alabilirsiniz. Aylık ödeme yapmak istediğiniz zaman ders saat ücretleri 430 TL civarında bir fiyata tekabül ediyor. Üstelik aynı eğitmenle çalışabilme garantiniz yok. Çoğunlukla her ders başka bir eğitmen olacak. Geri ödeme almak istediğinizde ise büyük oranda kesintilerle karşılaşırsınız. Çünkü dil eğitim platformları için bu bir ticarettir.

Memnuniyet oranı çok düşük

Kabaca 100 saatlik bir program alanların büyük bir çoğunluğu eğitimden memnun değil ve geri ödeme sürecinin kesintili ve uğraştırıcı bir süreç olmasından ötürü mecburen devam ediyor veya yarım bırakıyorlar. Kursları gerçekten memnun bitiren sayısı memnun olmayan sayısından daha az. Ve platformdan memnun olanların çoğunluğu ise hali hazırda İngilizce bilip Native speaker öğretmenler ile pratik yapmaya ihtiyaç duyan öğrenci profilidir. Çok az İngilizce biliyor veya hiç bilmiyorsanız bu platformlar sizler için kesinlikle uygun değil. Türkiye’de yaşayan Türk bir öğrenci iseniz alanında uzman ve sizinle aynı dili konuşan eğitmenlerden destek almanız hayati önem taşır. Bu bağlamda Native speaker eğitmenlerle ders almaya uygun olup olmadığınızdan emin olmanız gerekir. Linkteki yazıya lütfen bakınız.

Dershanelerdeki durumlar kabaca şöyledir

Dil eğitim firmaları veya markalar büyüdükçe sizinle bireysel anlamda ilgilenebilme olasılıkları ve dolayısıyla kaliteleri de artmıyor. Marka büyüyor ancak eğitmenleri mümkün olan en düşük maliyetle çalıştırarak sadece kurumsal büyüme sağlıyorlar. Üstelik bu kurslarda da kimden ders alacağınızın garantisi yok. Eğitim kurumları bünyelerindeki amatör veya profesyonel eğitmenlere belli bir ücret veya maaş vererek çalışırlar. Ancak maalesef bir çok özel dil dershaneleri deneyimli profesyonellerle çalışmaz. Çoğu kurs veya özel eğitim merkezinde de bu durum böyledir. Çünkü dershaneler veya özel kurslar için düşük maaş alan eğitmenler daha ekonomiktir. Amerikalı yetkin bir öğretmene 5000 dolar ödeyemezler. Kaldı ki Amerikalı bir eğitmen de 1000 dolara çalışmayabilir.

Online İngilizce eğitim avantajları

SADECE BİR KAÇ DİJİTAL ARAÇ YARDIMIYLA ONLINE ORTAMDA İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

ONLINE BİREBİR EĞİTİM YÜZ YÜZE EĞİTİMDEN FARKSIZDIR

Online İngilizce eğitim

Bireysel iletişim

Online İngilizce eğitimlerindeki ders ortamı, öğrencilerimizin, başarılı olmak için ihtiyaç duydukları eğitim modelini sağlayıp zamanı verimli bir şekilde kullanmalarını sağlar. Söz konusu İngilizce dil eğitimi olduğu için katılım sayısı maksimum 2 öğrenci ile sınırlıdır.

Online İngilizce eğitim

Dijitalin tüm olanakları

Teknoloji ve dijital dünyanın tüm olanaklarını Online İngilizce eğitimlerinde kullanmak çok daha verimli bir eğitim modeli sunmaktadır. Yazışma, paylaşma ve ders için gerekli her şey bir kaç tıkla elimizin altında. Üstelik dersleri kaydetme opsiyonuyla kendi eğitim arşivinizi oluşturmak elinizde.

Online İngilizce eğitim

Yaşam boyu öğrenme

Online İngilizce veya diğer bütün Online eğitim modelleri, heyecan verici fütüristtik bir deneyim olmasının yanı sıra, dersleri kaydetme seçeneğiyle yaşam boyu öğrenme sağlar. Dersleriniz size özeldir ve kaydedip dilediğiniz zaman tekrardan çalışabilirsiniz. Çevrim içi tüm platformların dersleri kaydetme özelliği mevcuttur. Örneğin Skype’daki video dersler 30 gün boyunca bulutta saklanmaktadır ve dilerseniz bilgisayarınıza indirip arşivinizi güncel tutabilirsiniz.

İyi bir iletişimle dil öğreniminde başarı kaçınılmaz sonuçtur. Ancak bizim için başarının kendisinden çok, ‘süreç’ daha önemli ve daha eğlencelidir. Çünkü eğitimi seviyoruz. Ayrıca süreç sizin için unutulmaz hatıralar demektir.

Tarafımca sunulan Online İngilizce eğitim detayları

online ingilizce
%100 more premium approach

MADDELERLE SUNDUĞUM HİZMETİN DETAYLARI BENİMLE SKYPE ÜZERİNDEN VEYA DİĞER İNTERNET ORTAMINDA DERS ALACAK TÜM ÖĞRENCİLERİN BİLMESİ VE YÜZDE YÜZ FARKINDA OLMASI GEREKENLERDİR.

Alttaki tahmini açıklamalardır. Seviyelerinize benimle bizzat konuşarak karar vermeden önce önbilgi edinmeniz için yeterlidir. Lütfen dikkatle okuyunuz.

1– Hiç İngilizce bilmiyorsanız, genel eğitim için temel dersleri almayı talep edebilirsiniz. Bu seviyedeki öğrencilerle dersimiz, ‘YÜZDE DOKSANBEŞ’ Türkçe anlatımlı ‘YÜZDE BEŞ’ İngilizce uyarlamalı geçer. En İşlevsel ve önemli detaylar buradadır. Keza daha ileri seviyedeki öğrencilerle dahi, bu temel seviyeye yönelik düzeltmelere, yine Türkçe olarak hızlıca değinmek gerekli olabiliyor. Sürecin en önemli kısmı burasıdır.

2– Çevrimiçi veya yüz yüze, sağlıklı bir İngilizce eğitimine başlayabilmek için A0 – A1 seviyesini tamamlamış ve hakim olmak gerekir. Bu seviye, İngilizceyi çok iyi konuşabileceğiniz anlamına gelmez, ancak dil alt yapınızı tespit etmek için yeterlidir. Bu seviyedeki bir öğrenci iseniz, dersimiz, ‘YÜZDE SEKSEN – DOKSAN’ Türkçe anlatımlı ve ‘YÜZDE YİRMİ – YÜZDE ON’ İngilizce uyarlamalı bir şekilde geçecektir.

3 – İyi derece İngilizce karşılıklı konuşabilme düzeyindeyseniz, (B2 ve üstü) ama düzeltmelere ve rötuşa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, Bu durumda dersimiz, YÜZDE ALTMIŞ – SEKSEN İngilizce anlatımlı, YÜZDE OTUZ – YÜZDE KIRK Türkçe anlatımlı geçebilir B2 düzeyi öğrenciler için durumun yüzdesi değişiklik gösterecektir.

A0 ve A1 seviyelerini kapsayan konular, ‘kabaca’ aşağıdaki gibi olup, içselleştirmiş ve iyi anlamış bir şekilde tamamlamış olmayı gerektirir. Alttaki dersleri dilerseniz diğer blogumun temel dersler kategorisinden kendiniz de çalışabilirsiniz.

Dersler: To be fiili (am is are), Şahıslar, Sıfatlar, Fiiller, Sahiplik sıfatları, Sahiplik zamirleri, İşaret sıfatları, Şimdiki zaman, Geniş zaman, Gelecek zaman, İngiliz Alfabesi, Temel Modals, Temel soru sorma vb. dersleri kapsamaktadır.

TEMEL DERSLER BURADA

Online İngilizce eğitim ücretleri

BİREBİR VEYA İKİ KİŞİ ONLINE İNGİLİZCE DERS ÜCRETLERİ

1 KİŞİ:40 dakika 320 TL (minimum 8 saat)

2 KİŞİ:40 dakika 480TL (minimum 8 saat)

Dersler kitap 1 öğrencileri için 50 dakikayı bulabilir. Kitap 2 ve sonrası için 40 dakikadır. Genel olarak dersler bu süreleri geçebilir. Fiyatları diğer online eğitim platformlarıyla kıyaslayabilirsiniz. Belli saatlere bağlı kalmadan haftada en az 2 saat ders almak şartıyla esnek saatlerde ders almak isterseniz ders saat ücreti 430 TL

Yüz yüze birebir İngilizce özel ders fiyatları burada

Ders programı ücret politikaları

*Online İngilizce eğitim ücretleri için fiyat politikası, sözleşilen haftalık ders programına sadık kalmanız şartıyla geçerlidir. Aynı gün yapılan ders iptalleri geçerli olmaz. Bir gün öncesinden yapılan ders iptalleri ise 20 dakikalık telafilerle aynı ay içinde tamamlanmalı. 1 ayda en azla 3 ders iptal edilebilir. Önce eğitimini al sonra öde politikası ilk ay tanışma süreci için geçerlidir. Ödeme yapmadan başlayacağınız ilk ay, süreci daha iyi anlamanız için tek seferlik sunulan bir avantajdır. Ardından ödemelerinizi her ay başında ortalama 8 – 10 saat üzerinden yapmanız beklenir. Veya özel istisnalarınızı iletebilirsiniz. Bu durumda esneklik sağlanabilir.

Daha fazla bilgi için telefonla veya e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

skype: harunguclu@outlook.com

Mail: Harunguclu@gmail.com

Ofis: 03228029854

Cep / Whatsapp: 05379236343

İletişime geçtiğinizde size soracağım sorular

1- Yaşınız

2- Mesleğiniz

3- Eğitim düzeyiniz

4- Neden İngilizce eğitim almak istiyorsunuz

5- İngilizce öğrenmek için bugüne kadar ne yaptınız? Özel ders aldınız mı veya kursa gittiniz mi?

6- İngilizce düzeyinizi nerede görüyorsunuz? Başlangıç, orta ileri?

7- Şu aşamada İngilizceyi (fiilen) kullanıyor musunuz (iş yerinde veya günlük hayatınızda İngilizce konuşmak durumunda mısınız)

Dil eğitimine istinaden İngilizce / Türkçe diğer yazılarıma bu linkten ulaşabilirsiniz https://englishturkiye.com/category/kisisel-gelisim/