En hızlı İngilizce öğrenimi için Callan Method

En hızlı İngilizce

En hızlı İngilizce öğreten yöntem arayışında bir çok yol denemiş olmanıza rağmen hala tatmin edici bir yöntem bulamamış olabilirsiniz. Bu yazıyı okuyor olmanızın sebebi de budur. Bu tatminsizliğin temel sebebi, genel olarak hızlı İngilizce öğrenme yöntemlerine yöneliyor olmanız olabilir!. Elbette bunda hiç bir sakınca yok ancak, şunu net olarak bilmek gerekiyor ki çok İngilizceyi çok hızlı bir şekilde öğrenmek sanıldığı kadar kolay değildir. Ve kesinlikle kendinize böyle bir deadline koymamalısınız. Sonuç olarak bir dili hızlı öğrenmenin şekli veya tanımı veya süresi hakkında çok uzun konuşabiliriz. Bu yazıyı yazmamın sebebi zaten en hızlı İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin dikkatini çekmek ve Get back to yourself demektir 🙂 Hatta… Just a second.. Why fast? how fast? Diye bir sorarım.

Hızlı İngilizce kursları veya hızlandırılmış yoğun derslerin olduğu programlar bazı eğitim kurumları tarafından sunuluyor. Lakin şunu net bilmek gerekir ki, bu hız sizin sadece seçtiğiniz yöntemle değil yöntemin gerekliliklerini ne kadar sağlıklı yaptığınızla ve gerçektende bu sizin öğrendiğiklerinizi ciddi anlamda öğrenip öğrenmediğinizle de alakalı. Tamam hızlı ilerliyorsunuz da siz öğreniyor musunuz?

Söz konusu dumunuza göre kendinize yeterince çalışacak vakti ayırdığınızdan emin olmanız gerekir. Çünkü en hızlı yöntemde bile yapılması gerekenler yine bol çalışmak olacaktır. Hızlı İngilizce öğrenme sistemlerinin diğerlerinden bir farkı yoktur ve tek farkı daha çok ders saatini daha az bir zamana sıkıştırmaktır. Önemli olanın yönetimin hızlı öğretilmesi olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. 1’i öğrenmeden 2’ye 2’yi öğrenmeden 3’e atlayamazsınız. Eğer siz bir şekilde şahsen dili öğrendiğinizden emin olmadan, birileri sizi 3’e atlatmışsa, üzülerek söylüyorum ki atlatılmışsınızdır. Dil eğitiminde gelinen nokta öğrencinin bildiği noktadır. Kurumun geldiğiniz seviyeye kadar verdiği eğitim sizin dil düzeyinizi temsil etmeyebilir. Bu bağlamda hızlı İngilizce öğrenme metotlarında da metot nasıl olsa hızlı öğretiyor diye bir ”boş vermişlik” duygusuna kapılmak sadece kendinizden kaçmaktır. En hızlı yöntemi bulmuş olmanız önemli değil ne kadar çok özen gösterdiğiniz ve gerçekten siz öğreniyor musunuz işte asıl bu önemlidir. Bazı öğrencilerin dil bilgisi, yöntemi akıcı olarak kullanıp işlemek için yeterli olabilse de bazı öğrenciler için durum aynı değil.

Bu bağlamda öncelikle şu soruların cevabını kendimizde aramamız gerekiyor!

1-Neden hızlı İngilizce ?
2-Hızlı İngilizce öğrenmeye hazır mıyım?
3-Ne kadar hızlı?
4-Ne kadar zamanım var ?
5-Çalışmaya ne kadar vakit ayırabilirim?
6-Hangi İngilizce öğrenme yöntemini seçmeliyim?

Şimdi bu sorulara sizin yerinize ortalama cevaplar vermeye çalışalım

En hızlı İngilizce modeline neden ihtiyacınız var?

Bugüne kadar görüşme yaptığınız bir çok kurs size binlerce ders saatini ve çok uzun bir zaman dilimini uygun gördü. Bu kadar vaktiniz yok. daha hızlı sonuç alabileceğiniz bir yöntem ve kursa ihtiyacınız var. Sizi bekleyen sözlü mülakat, profesyonel hayatta terfi veya iyi puan almanız gereken yazılı sınavlarınız olabilir.

En hızlı İngilizce programı sizin için uygun mu?

Hızlı İngilizce öğrenmeye hazır mıyım sorusu net olarak cevaplanamayabilir. Çünkü daha önceki konularımızda da altını çizdiğimiz gibi hızlı bir yöntemle İngilizce eğitimi almak, klasik ve yavaş ilerleyen yöntemlere göre ister istemez daha çok sorumluluk ve daha çok çalışma demektir. Ayrıca birinci sorudaki olası sebepleriniz hızlı bir yöntemi tercih etmenizdeki temel sebeplerdir ve hazır olup olmadığınızın cevabı daha çok çalışma sorumluluğuna hazır olup olmadığınızla alakalıdır. Eğitmeninizle ayrıntılı ve net iletişim kurun!

Ne kadar hızlı olmasını beklerdiniz?

Hızlı yöntemler genel olarak 3 ayda İngilizce veya 6 ayda İngilizce programları olarak öğrencilere sunulur. Seçtiğiniz yönteme göre haftalık ders saatleri değişiklik gösterebilir. İngilizce seviyesine göre 1 aylık paketler sunulan öğrencilerimizde olmuştur. Fakat seviyeniz tamamen sıfır ise kesinlikle 3 aylık yoğun veya 6 aylık standart eğitimleri tercih etmelisiniz. (Bu öneri Callan Method baz alınarak sunulmuştur)

Ne kadar zamanınız var?

Kendinizi hazırladığınız mülakat veya yazılı sınava ne kadar zamanınız olduğu bu sorunun cevabıdır. Çoğunlukta 3 ila 6 aylık süreçler söz konusudur. Kursumuza bu tarz başvurulardan edindiğimiz bilgilere istinaden, belli mülakat veya yazılı sınav için hazırlanan öğrencilerimiz minimum 3 – 6 ay kadar öncesinden başvurmuştur. (Proje ve terfi için 1 veya 2 ay kala başvuran öğrencilerimize en doğru cevabı demo dersinden sonra söyleyebiliriz!) Demo dersine hiç Türkçe konuşmadan başlanır. Sağlıklı bir iletişim kuramamanız durumunda ‘Türkçe – İngilizce’ birlikte ilerlenir ve olası anlama problemleri rapor edilir. Demo ders ücreti tek ders fiyatı olarak belirlenir. Ücret bilgisi için https://harunguclu.com/ingilizce-ozel-ders-ucretleri/ linkini ziyaret ediniz

Ders çalışmaya vakit ayırabilir misiniz?

Klasik veya hızlandırılmış yöntemler ile kurs alırken bildiğiniz gibi çalışma saatleri de buna istinaden değişiklik gösterir. Haftada 2 saat ders alan bir öğrencinin sorumluluğuyla haftada 8 saat ders alan bir öğrencinin sorumluluğu farklı olacaktır. Unutmayınız ki bir eğitim modelini hızlandırmak çok kolaydır. Önemli olan sizin buna ne derece eşlik edebileceğiniz.

Hangi yöntem tavsiye?

Bu cevap en hassas ve en çok dikkat etmeniz gereken cevaptır. Zira çoğu eğitim kurumunda kullanılan yöntemlerden farklı olarak biz, (yazımı güncellediğim 24 haziran 2017 itibariyle bir çok okul açılmış bulunmakta) Callan Method ile eğitim veriyoruz. Çünkü Callan Method aşamalı olarak hızlı, çok hızlı veya standart kurslardaki yöntemler gibi yavaş bir şekilde de ilerleyebilen esnek bir yöntemdir. Callan Method standart şekilde uygulandığı zaman bile zaten klasik metotlara göre çok daha fazla yol almanızı sağlar. Callan Method ile ilgili bütün ayrıntılı bilgiyi ve ne derece etkili olduğuna dair açıklayıcı yazılarımızı sitemde bulabilirsiniz. Callan Method bilinen en hızlı İngilizce öğrenim yöntemlerinden biridir evet. Ancak bunu değişik özel kurslarda uygulayanların hepsinden memnun kalamayabilirsiniz. Lütfen söz konusu dil eğitim kurumundan dersleri alacağınız eğitmeninizle bir demo dersi talep edin.

Bir Cevap Yazın