En hızlı İngilizce

En hızlı İngilizce öğreten konusunda bir çok yol denemiş olmanıza rağmen hala tatmin edici bir yöntem bulamamış olabilirsiniz. Bu yazıyı okuyor olmanızın sebebi de budur. Bu tatminsizliğin temel sebebi, genel olarak hızlı İngilizce öğrenme yöntemlerine yöneliyor olmanız olabilir!. Elbette bunda hiç bir sakınca yok ancak, şunu net olarak bilmek gerekiyor ki çok istisnai kişi ve durumlar haricinde İngilizceyi çok hızlı bir şekilde öğrenmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Hızlı İngilizce kursları veya hızlandırılmış yoğun derslerin olduğu programlar bazı eğitim kurumları tarafından sunuluyor. Lakin şunu net bilmek gerekir ki, bu hız sizin sadece seçtiğiniz yöntemle değil yöntemin gerekliliklerini ne kadar sağlıklı yaptığınızla da alakalı. Kendinize bol bol çalışacak vakti ayırdığınızdan emin olmak gerekir. Çünkü en hızlı yöntemde bile yapılması gerekenler yine bol bol çalışmak olacaktır. Hızlı İngilizce öğrenme sistemlerinin diğerlerinden bir farkı yoktur ve tek farkı daha çok ders saatini daha az bir zamana sıkıştırmaktır. Önemli olan yönetimin hızlı öğretmesi sanıyorsanız yanılıyorsunuz çünkü 1’i öğrenmeden 2’ye 2’yi öğrenmeden 3’e atlayamazsınız. Bu bağlamda hızlı İngilizce öğrenme metotlarında da metot nasıl olsa hızlı öğretiyor diye bir ”boş vermişlik” duygusuna kapılmak doğru olmaz. En hızlı yöntemi bulmuş olmanız önemli değil ne kadar çok özen gösterdiğiniz önemlidir.

Bu bağlamda öncelikle şu soruların cevabını kendimizde aramamız gerekiyor!

1-Neden hızlı İngilizce ?
2-Hızlı İngilizce öğrenmeye hazır mıyım?
3-Ne kadar hızlı?
4-Ne kadar zamanım var ?
5-Çalışmaya ne kadar vakit ayırabilirim?
6-Hangi İngilizce öğrenme yöntemini seçmeliyim?

Şimdi bu sorulara sizin yerinize ortalama cevaplar vermeye çalışalım

En hızlı İngilizce modeline neden ihtiyacınız var?

Bugüne kadar görüşme yaptığınız bir çok kurs size binlerce ders saatini ve çok uzun bir zaman dilimini uygun gördü. Bu kadar vaktiniz yok. daha hızlı sonuç alabileceğiniz bir yöntem ve kursa ihtiyacınız var. Sizi bekleyen sözlü mülakat, profesyonel hayatta terfi veya iyi puan almanız gereken yazılı sınavlarınız olabilir.

En hızlı İngilizce programı sizin için uygun mu?

Hızlı İngilizce öğrenmeye hazır mıyım sorusu net olarak cevaplanamayabilir. Çünkü daha önceki konularımızda da altını çizdiğimiz gibi hızlı bir yöntemle İngilizce eğitimi almak, klasik ve yavaş ilerleyen yöntemlere göre ister istemez daha çok sorumluluk ve daha çok çalışma demektir. Ayrıca birinci sorudaki olası sebepleriniz hızlı bir yöntemi tercih etmenizdeki temel sebeplerdir ve hazır olup olmadığınızın cevabı daha çok çalışma sorumluluğuna hazır olmanızla alakalıdır. Eğitmeninizle ayrıntılı ve net iletişim kurun!

Ne kadar hızlı olmasını beklerdiniz?

Hızlı yöntemler genel olarak 3 ayda İngilizce veya 6 ayda İngilizce programları olarak öğrencilere sunulur. Seçtiğiniz yönteme göre haftalık ders saatleri değişiklik gösterebilir. İngilizce seviyesine göre 1 aylık paketler sunulan öğrencilerimizde olmuştur. Fakat seviyeniz tamamen sıfır ise kesinlikle 3 aylık yoğun veya 6 aylık standart eğitimleri tercih etmelisiniz. (Bu öneri Callan Method baz alınarak sunulmuştur)

Ne kadar zamanınız var?

Kendinizi hazırladığınız mülakat veya yazılı sınava ne kadar zamanınız olduğu bu sorunun cevabıdır. Çoğunlukta 3 ila 6 aylık süreçler söz konusudur. Kursumuza bu tarz başvurulardan edindiğimiz bilgilere istinaden, belli mülakat veya yazılı sınav için hazırlanan öğrencilerimiz minimum 3 – 6 ay kadar öncesinden başvurmuştur. (Proje veya terfi için 1 veya 2 ay kala başvuran öğrencilerimize en doğru cevabı demo dersinden sonra söyleyebiliriz!)

Ders çalışmaya vakit ayırabilir misiniz?

Klasik veya hızlandırılmış yöntemler ile kurs alırken bildiğiniz gibi çalışma saatleri de buna istinaden değişiklik gösterir. Haftada 2 saat ders alan bir öğrencinin sorumluluğuyla haftada 8 saat ders alan bir öğrencinin sorumluluğu farklı olacaktır. Unutmayınız ki bir eğitim modelini hızlandırmak çok kolaydır. Önemli olan sizin buna ne derece eşlik edebileceğiniz.

Hangi yöntem tavsiye?

Bu cevap en hassas ve en çok dikkat etmeniz gereken cevaptır. Zira çoğu eğitim kurumunda kullanılan yöntemlerden farklı olarak biz, (yazımı güncellediğim 24 haziran 2017 itibariyle bir çok okul açılmış bulunmakta) Callan Method ile eğitim veriyoruz. Callan Method ile alakalı bilgi sahibi olmak yukarıdaki bütün 6 sorunun cevabını vermenizde etkili olacaktır. Çünkü Callan Method hızlı, çok hızlı veya standart kurslardaki yöntemler gibi yavaş bir şekilde de ilerleyebilen esnek bir yöntemdir. Callan Method standart şekilde uygulandığı zaman bile zaten klasik metotlara göre çok daha fazla yol almanızı sağlar. Callan Method ile ilgili bütün ayrıntılı bilgiyi ve ne derece etkili olduğuna dair açıklayıcı yazılarımızı sitemizde bulabilirsiniz. Callan Method bilinen en hızlı İngilizce öğrenim yöntemlerinden biridir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir