En etkili İngilizce öğrenme yöntemi Callan Method?

En etkili İngilizce öğrenme yöntemi neden Callan Method? Diğer yöntemlere kıyasen neyi daha fazla keskinleştirmeye çalışıyor? Bu yazıda kısaca Callan Method’un neden en etkili İngilizce öğrenme yöntemlerinden biri olduğunu biraz daha özetle anlatmaya çalışacağım. İngilizcenin bir çok kişinin hayatındaki önemli bir engel olduğunu biliyoruz. Bu durum özellikle de akademik ortamlarda veya bir şirkette belli bir konumda olan kişilerin aslında zamanında İngilizceyi öğrenmemiş olmalarından kaynaklı olup basit bir genellemedir. Bu yüzden olasılıkları değil de, etkili bir İngilizce öğrenme yöntemine ihtiyaç duyan siz değerli adaylarımıza yönelik konumuza geçelim.

en etkili ingilizce öğrenme yöntemi

Asında öncelikle şu gerçeği belirtmek gerekir. Ülkemizde bir iş yerine girebilmek veya belli bir terfi alabilmek için gerekli olan İngilizceyi bilen kişiler bile tahmin edilen veya beklendiği kadar iyi İngilizce konuşamazlar. Çünkü bazı şirketler ufak tefek sorularla kısa veya orta uzunluktaki sözlü sınavlarla buna karar verirler ve personelin orta düzeydeki İngilizcesiyle işe girme veya terfi hakkını verirler. Ancak çok daha ciddi kurum veya şirketler kesinlikle dünya genelinde kabul görmüş Toefl veya ielts sınavını şart koşarlar. Ve bu aşamada çoğu aday tökezler. Bazıları bu sınav tekniklerine yönelik ders alırlar. Ancak yine de bir çok kişi iyi bir başarı düzeyi elde edemez. Bunun sebebi etkili bir İngilizce eğitim geçmişinin olmamasıdır. Veya kişinin ana dil öğrenme geçmişiyle de alakalı, teoride ve pratikte tartışmaya açık detaylar söz konusu olabilir.

En etkili İngilizce öğrenme yöntemi onu konuşturur

Soruları anlamanızı sağlamak için gerekli çok çok yüzeysel ama bir o kadar etkili gramer dersleri, ve her kuraldan sonra onlarca soruyla pekiştirme ve öğrenilen ingilizce kelimelerin yenileriyle sürekli iç içe girerek büyüdüğü ve tamamen kontrolünüzde olan bir İngilizce eğitimi sunan tek yöntem Callan Method’dur.
Callan Method en etkili İngilizce öğrenme yönteminin konuşmak olduğunu biliyor ve öğrenciye daha en baştan en temel ve basit soruları, konuşarak enjekte ediyor. Bir dil öğreniminde önemli olan, kelimelerin gramer kurallarıyla nasıl yan yana geleceğini bilmek midir yoksa istediğin zaman hiç takılmadan istediğin gibi söyleyebilmek midir? Sürekli olarak nasıl düzgün cümle kuracağını düşünerek yavaş yavaş yazı yazar gibi İngilizce konuşmak olur mu? Başlangıç aşamasında evet ancak sonuca doğru bu beklenti doğru olmaz tabiki. Bu yüzden en temel ve en basit soruları bile defalarca ve farklı farklı yapılarla bol bol söylemek ve tekrar etmek gerekir.

Tekrar sürecini anlayın

Size kendi ana dilinizde 10 farklı tekerleme versek öğrenmeniz sizce ne kadar sürer ? Peki… asıl soruya geçelim! Tekerlemeleri takılmadan söylemek için ne yaparsınız? Defalarca tekrar edersiniz değil mi ? İşte Callan Method size İngilizce cümleleri doğru ve hızlı söyleyebilmeniz adına defalarca tekrar ettirir. Ama tekerleme gibi bir kaç cümleyi değil de, dilin hiç değişmeyen matematiksel çıtasını değişken ögelerle birleştirir ve işte karşınızda aynı basit kurallar ile yapılan, ancak size sanki farklı sorularmış gibi gelen yüzlerce soru örneği ve bunları yapabilme kabiliyeti.

Şimdi ne demek istediğimi aşağıdaki resim dosyasındaki haliyle inceleyelim. Bu inceleme sadece en temel soru sorma kabiliyeti ve ‘am is are’ ile durum bildirme cümlelerini kapsar. Çünkü ‘am, is ,are’ iyi ve etkili bir İngilizce edinimi için, ilk anlaşılması, aşılması ve kontrolünü sağlıklı bir şekilde ele alınması gereken en hayati konudur. Eğitiminizin ileri aşamalarında karşınıza çıkacak was, were, will, been, vs. gibi kafanızın karıştığını sandığınız diğer kurallar aslında ‘am , is, are’ grubunun diğer halleridir. Aşağıda sadece ‘am, is ,are’ ile durum  bildiren temel soru örneklerine bakınız

Ana matematiğe hakim olun

en etkili ingilizce

Gördüğünüz üzere resimde bazı yapıların ne kadar kolay olduğunu anlatmaya çalıştım. Aynı zamanda tek bir kural ile farklı farklı onlarca cümle veya soru cümlesi kurulabileceğini göstermeye çalıştım. Ama zaten bunlar size defalarca anlatılmadı mı ? Yeterli uygulama olmadan etkili bir İngilizce konuşma kurmak demek ki mümkün olmuyor. Zaten yukarıda bahsetmek istediğim de bu. Çok kolay olmasına rağmen bunu sözlü olarak defalarca konuşarak kullanmamışsanız etkili bir İngilizce eğitimi almış sayılmazsınız.

Çünkü İngilizceyi en etkili öğrenme yolu onu konuşmaktır. Seviyeniz ne olursa olsun, Callan Method, dil öğretme metotları arasında bir mühendislik örneğidir.  Özellikle farklı farklı, özel veya toplu sınıf eğitimlerinin verildiği kurslarda şansını denemiş öğrenci adaylarının bugüne kadar öğrendiği, ama konuşma sağlayamadığı bilgi birikimini sadece 10 ila 20 saatte toparlar ve kontrolü öğreniciye verir. Bunu yapabilecek tek ve en etkili İngilizce öğrenme yöntemi Callan Method’dur. Çünkü Callan Method yönteminden başka hiç bir yöntem size bu kadar soru sorup dikkatinizi sadece ve  sadece konuşmanızı geliştirmeye yöneltemez. Bu kadar çok farklı soru sayısını ve sıradışı yaklaşım tarzını sadece Callan Method ile deneyimleyebilirsiniz.

Callan Method en etkili ingilizce eğitimi sağlamak için karmaşık ama uygulaması kolay bir dil mühendisliğinin ürünüdür. Öylesine farklı ve canlı bir yöntemdir ki zamanın nasıl geçtiğini asla anlamayacak ve daha fazlasını isteyeceksiniz. Callan Method İle bütün dersleriniz tekrar katılmak isteyeceğiniz keyifli bir deneyim olacaktır. Callan Method ile alakalı daha ayrıntılı bilgiyi Callan Method nedir konulu linkte bulabilir veya ana menüden direkt konuya ulaşabilirsiniz. Bir diğer blogumdaki neden İngilizce öğrenemiyoruz başlıklı yazı ilginizi çekerse lütfen kısaca göz atınız

Bir Cevap Yazın